Projeksiyon Lambası Firma Telefon numaralarımız
ÜYE GİRİŞİ  ÜCRETSİZ ÜYE OL

Projeksiyon Lambası Yenileme

Projeksiyon cihazının kullanımının bir çok avantajı olmasına rağmen lambası belli bir ömürdedir. (3000-4000 saat aralığı). Projeksiyon cihazlarının lambaları maliyet olarak çok yüksek değerleri bulmaktadır. Kullanıcı ise bu zaman açısından kısıtlamaya gitmek durumunda kalmaktadır. Bizler lambalar üzerinde yaptığımız 4-5 yıllık AR-GE çalışması sonucu Projeksiyon cihazlarının içerisindeki lambalarının merkez ampul kısmının değiştirilebilir olduğunu tespit ettik. ( Aşağıdaki resimler'de Projeksiyon lambası ve Merkez lamba gösterilmiştir). 

Projeksiyon cihazlarında bozulan, patlayan ya da ömrü biten lambaların yenilenmesini içeren, projeksiyon lamba yenileme yöntemi, projeksiyon ürünlerine ait LCD veya DLP lambaların, reflektörlerine otomatik odaklama ünitesinden ayarlanması suretiyle dijital osiloskop ve lümen analizör spectrum analizer gibi cihazlar yardımıyla da orijinal ışık seviyelerinde ve uygun kalitede yenilenmesi işlemidir. 

Projeksiyon cihazlarında lambaların bozulan, patlayan yada ömrü biten kısımları burnerleridir. (merkez lamba ). Projeksiyon cihazlarının orijinalliğini bozmadan kendi ışık ve lümen gücünü koruyarak burner kısımlarını değiştirmekteyiz. 

Bu işlemin yapılması yeterli teknik donanıma sahip olmanın yanı sıra gerekli bilgi ve tecrübenin de olması gerekmektedir. Çünkü projeksiyon cihazları içerisinde yaklaşık olarak 600 ‘e yakın burner modeli bulunmaktadır. 3000’e yakın da projeksiyon modeli bulunmaktadır.